Obchodzony 22 marca Światowy Dzień Wody to wydarzenie ustanowione przez Organizację Narodów Zjednoczonych, którego celem jest podkreślenie znaczenia wody słodkiej w naszym życiu. W tym dniu przypominamy o tym jak wielkim przywilejem jest dostęp do wody pitnej. Nie wszyscy mają bowiem taką możliwość o czym świadczą statystyki, z których wynika, iż 2,2 mld ludzi żyje bez dostępu do bieżącej wody.

Tegorocznym motywem przewodnim Światowego Dnia Wody jest wspieranie osiągnięcia jednego z celów zrównoważonego rozwoju, który zakłada powszechny dostęp do wody i kanalizacji do roku 2030.

W ramach obchodów Światowego Dnia Wody, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rybniku zaprasza do obejrzenia wirtualnej lekcji przygotowanej przez Aleksandrę Polok z Laboratorium Wody i Ścieków PWiK w Rybniku. To kolejna odsłona cyklu, który co roku trafia do uczniów rybnickich szkół. W tym roku materiałem dzielimy się także ze wszystkimi zainteresowanymi problemem światowego kryzysu wodnego.

Oprócz krótkiej prezentacji na temat Światowego Dnia Wody, zachęcamy do także do zapoznania się z materiałami promującymi picie #RybnickiejKranówki oraz artykułem poświęconym procesom, którym poddawana jest woda w stacji uzdatniania PWiK Rybnik w Rybniku Boguszowicach. W ramach Światowego Dnia Wody polecamy także udział w tegorocznej edycji gry miejskiej WPŁAW PO SKARB, która na stronie www.pwik-rybnik.pl będzie dostępna do pobrania aż do końca września br.

Oprócz strony internetowej Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Rybniku zachęcamy do zapoznania się z informacjami publikowanymi na naszym profil na Facebooku (facebook.com/PWiK.Rybnik).

Tegoroczne Święto obchodzimy wspólnie z Miastem Rybnik, które również zachęca do poznania zalet #RybnickiejKranówki – www.rybnik.eu